種目 | 優勝 | 準優勝 | 3位 |
---|---|---|---|
低 学 年 | 上村 啓虎(筑紫支部) | 手島 駿輔(多々良支部) | 亀川 英汰(江北支部) |
小 学 4 年 | 井口 天晴(篠栗支部) | 阪井 信哉(福岡支部) | 山本 凪斗(行橋東支部) |
小 学 5 年 | 中山 晃提(長崎支部) | 岡田 朋樹(上津役支部) | 東島 晴人(春日南支部) |
小 学 6 年 | 古賀 大聖(福岡支部) | 鈴木 涼太郎(みやこ支部) | 松本 謙史朗(春日南支部) |
中 学 1 年 | 柴崎 翔一郎(直方北支部) | 田中 暉琉(柳川支部) | 田中 翔琉(柳川支部) |
中 学 2 年 | 土井 大河(筑紫支部) | 鬼頭 泰晴(筑紫支部) | 秦 隆輔(筑紫支部) |
中 学 3 年 | 古賀 悠士(直方西支部) | 藤崎 雄拓(西諫早) | 小川 竜冴(直方西支部) |
高 校 生 | 石松 遼太(筑紫支部) | 姫野 椎凪(筑紫支部) | 中野 朋輝(小城支部) |
種目 | 優勝 | 準優勝 | 3位 |
---|---|---|---|
低 学 年 | 佐野 汐莉(筑紫支部) | 中村 妃(長崎支部) | 田川 奈菜生(久留米支部) |
小 学 4 年 | 坂本 真音(直方北支部) | 矢野 叶子(日佐支部) | 山本 心彩奈(長崎支部) |
小 学 5 年 | 田中 風花(ブリヂストン) | 吉田 綺羅(筑紫支部) | 與田 りりあ(柳川支部) |
小 学 6 年 | 中嶋 愛唯(直方西支部) | 丸林 麗華(福岡支部) | 大石 茉依音(久留米支部) |
中 学 1 年 | 丸林 彩華(福岡支部) | 藤崎 華花(西諫早) | 牧 千尋(篠栗支部) |
中 学 2 年 | 尾中 和紗(直方北支部) | 小國 玲奈(筑紫支部) | 井上 凜恩(福岡支部) |
中 学 3 年 | 石橋 叶子(筑紫支部) | 毛利 若葉(城南支部) | 本郷梓衣奈(多々良支部) |
高 校 生 | 尾方 伊織(球磨支部) | 中嶋 芽唯(直方西支部) | 森田 華未(直方西支部) |
種目 | 優勝 | 準優勝 | 3位 |
---|---|---|---|
低 学 年 | 中川 禅大(多々良支部) | 藤井 啓太(直方西支部) | 澤田 将光(みやこ支部) |
小 学 4 年 | 山本 凪斗(行橋東支部) | 大庭 慶竜(宗像中央支部) | 伊東 善(直方北支部) |
小 学 5 年 | 藤野 智也(直方北支部) | 鷲崎 翔琉(直方北支部) | 小國 僚太(筑紫支部) |
小 学 6 年 | 伊東 晴道(直方北支部) | 森本 琉聖(志免支部) | 竹下 拓希(築山空手道場) |
中 学 1 年 | 森 城(多々良支部) | 田中 暉琉(柳川支部) | 田中 翔琉(柳川支部) |
中 学 2 年 | 吉元 海人(豊築支部) | 水永 凌太(豊築支部) | 九十九 翔也(みやこ支部) |
中 学 3 年 | 古賀 悠士(直方西支部) | 田ア 魁(多々良支部) | 橋本 淳矢(松濤塾) |
高 校 生 | 石松 遼太(筑紫支部) | 姫野 椎凪(筑紫支部) | 陣内 亮輔(松濤塾) |
種目 | 優勝 | 準優勝 | 3位 |
---|---|---|---|
低 学 年 | 廣橋 実來(多々良支部) | 中村 和代(多々良支部) | 金子 菜美(井尻支部) |
小 学 4 年 | 武井 真央(志免支部) | 渡邊 鈴椛(松濤塾) | 岩佐 美稲(太宰府道場) |
小 学 5 年 | 宮田 真依(佐世保中央支部) | 牧 千晶 (篠栗支部) | 泉 双葉(宗像中央支部) |
小 学 6 年 | 中嶋 愛唯(直方西支部) | 森ア 愛(松濤塾) | 福田 莉子(直方北支部) |
中 学 1 年 | 牧 千尋(篠栗支部) | 田村 景(筑紫支部) | 神宮 穂花(別府支部) |
中 学 2 年 | 中川 結月(多々良支部) | 井上 凜恩(福岡支部) | 小國 玲奈(筑紫支部) |
中 学 3 年 | 石橋 叶子(筑紫支部) | 本郷梓衣奈(多々良支部) | 古泉 亜依(福岡支部) |
高 校 生 | 田村 菜(筑紫支部) | 古賀 翔子(江北支部) | 半田 久瑠実(神武館) |
順位 | 支部名 | 総合得点 |
---|---|---|
1 位 | 筑紫支部 | 39点 |
2 位 | 多々良支部 | 21点 |
3 位 | 直方北支部 | 19点 |
Copyright (C) Japan Karate Association Fukuoka Headquarters. All Rights Reserved.